Ledová společnost

Dlouho jsem váhal, jestli toto dát do svých oblíbených autorů, ale nakonec jsem to udělal.

Ač je celá série tak trošku brak, na můj vkus až příliš často se uchylující k laciné erotice, snad ze snahy zaujmout (?), přes to všechno vás čeká 97 miniknih jednoho z nejlepších postkatastrofických románů.

Příběh začíná 300 let po propuknutí nové doby ledové a lidstvo se uchýlilo k jediné možnosti přežití – život na kolejích v izolovaných vlacích a ve stanicích chráněných kupolemy. Svět je rozdělen mezi železniční společnosti, které více či méně despoticky vládnou. Hranice jednotlivých železničních koncesí lemují železniční pevnosti zabírající desítky kolejí. Lidstvo je závislé na zdrojích tepla, které získává z živočisných tuků, nalezišť zemského povrchu v hlubokých ledových dolech a podobně.

Záchrana lidstva přemístěním na koleje znamelana zároveň i ustrnutí vývoje a vzniku „Dohody z N.Y. Station“, kde jediným povoleným dopravním prostředkem je železnice. Koneckonců lidstvo k železnici tíhne automaticky. Železnice znaméná teplo a možnost přežití. A v pohybu je život.
Klid ale narušují nelegální společnosti, snažící se o oteplení planety. Záhadná rasa zrzavých lidí, která se rychle přizpůsobila artickým podmínkám. Neokatolická církev. A i jiné skupiny, snažící se žít jinak, než velí „Dohody N.Y. Station“.

Neváhejte a dejte šanci neuvěřitelně čitelné postkatastroficé sérii, která si získala už tolik fanoušků.

Zajímavostí je, že když přestal u nás vycházet překlad „ledovek“, komunita fanoušku začala nové díly překládat sama.

V roce 1988 získal autor za tuto ságu cenu Apollo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *