Výměna Sony PRS-505 za Kindle 3

Prodal jsem Sony PRS-505 a koupil Kindle 3. Co taková změna znamenala?

Kindle 3 pracuje především mnohem rychleji. Se Sony čtenář čekal, než se otočí stránka. U Kindle je otočení mnohem rychlejší a čtení prakticky nezpomaluje. Kindle je hubenější ale subjektivně se lépe drží. Trošku hůř působí tělo přístroje oproti kovovému luxusu Sonky. Těžko hodnotit objektivě ergonomii po roce používání Sony. Subjektivně mi příjdou tlačítka pro otáčení hůř dostupná, nicméně je to asi otázkou zvyku. Na Sony bylo dobré, že šlo otáčet na třech různých místech, takže nějaké otáčecí tlačítko bylo vždycky po ruce:)

Ukrutná nevýhoda je bordel v knihovně. U Sony jsem byl zvyklý na puntíčkářský pořádek. Většinou čtu série knih – u Sony se nechalo nastavit pořadí knížek v kolekci. U Kindle toto nejde. Resp. asi jde, musel bych jednotlivé knížky očíslovat. Toto je trošku zklamání. Např. nedávno jsem mel krásně seřazené celé Asimovo dílo (Roboti – Imerium – Nadace) celkem cca 16 knih, které na sebe defacto navazují. Vytvořenou kolekci v Calibre, očíslovanou a pojmenovanou Asimov. Jinak nevím, jak bych si tituly jdoucí po sobě zapamatoval.

Ale s nevýhodami se člověk nakonec nějak popere. Jako čtecí zařízení je Kindle naprosto skvělý. Posun v kvalitě e-inku je znát a čtení je zas o kousíček komfortnější. A to je to hlavní:)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *